Blog

V sobotu 7.5. jsme se s Rozárkou zúčastnili našeho prvního canicrossového závodu této sezóny, který se běžel ve Stromovce. Nevím, jestli jste to zaregistrovali, ale visely jsme na plakátech po celé Praze, tudíž naše účast byla povinností!

No a jak celé závody vypadaly? Jelikož se běželo v rámci pražského Volskwagen Maratonu pořádáného organizátory závodů RunCzech, jednalo se o velkou akci se skvělým zázemím. Na Výstavišti souběžně se závodem byla velká exhibice různých zemí, kde se maratony také konají. Součástí byl také veletrh, kde jsme všichni nakoupili propriety, které pro běhání potřebujeme.

13221190_10153396201856612_769398353926997622_o

A teď už k samostatnému běhu. Trať byla v délce 4,5km a běžel se okruh Stromovkou. Na start jsme šli spolu s dalšími členy týmu Běhejsepsem.cz – Alčou Zbožínkovou a Pavlou Hrníčkovou. Startovalo se hromadně a tak se všichni psi postarali o pořádný rozruch. Zaznělo „Start!“ a Pavla s Falcem se nám bleskovou rychlostí vzdálili. Já s Rozárkou jsme nechtěly udělat ostudu a tak jsme vyběhly s pořádným nasazením. Mohu říct, že první dva kilometry byly pocitově ty nejlepší, co jsem kdy běžela. Jelikož bylo opravdu horko, v půlce jsem nechala Rozárku smočit v řece a pak jsem se chtěla znovu rozběhnout. Co jsem ovšem nečekala, že se mi z přepáleného startu udělá zle od žaludku. Tak jsem další kilometr pochodovala, v duchu si nadávala a krotila táhnoucího psa. Bylo mi to opravdu líto. Rozárku atmosféra tak strhla, že chtěla utíkat jako o život, ale já to nezvládla. Ke konci jsem se kousla a trať jsem alespoň doklusala. Bily se ve mě dva pocity, a to selhání a vítězství. Vítězství proto, že jsem viděla, jak to Rozinu baví a závod si užila, selhání z mé nezkušenosti a přepálení startu.

Co bylo naprosto úžasné, byl výkon Pavly a Falca, kteří se umístili na neskutečném třetím místě. Pro ty, kteří to nevědí, Falco je bláznivý parson russel terier.

Po cestě domů se nakonec dostavil pocit štěstí. Za čtrnáct dní nás čeká poslední závod Nativia challenge a Dogbiatlon a já nám věřím. Závod si chci užít na plné pecky! Poučím se ze svých chyb a nechám toho bláznivého psa doběhnout celý závod. Držte nám palce, ať zapeklitou trať v Soběšíně pokoříme a samozřejmě se můžete těšit na další report!

– Kristýna

 

 

Leave a Reply
Facebook Zapni psa