Blog

Na druhé kvalifikačky jsem sebrala odvahu pouze já a tak jsem s úžasnou společností, Domčou, vyrazila směr Přerov. Pokud bych měla popsat své pocity, nervozita mě tentokrát obešla obloukem a konečně jsem se cítila v pohodě!

Po 3,5 hodinové cestě jsme konečně dorazily na místo a ubytovaly se v penzionu na náměstí. K našemu překvapení byl přímo pod penzionem non-stop otevřený kebab, takže jsme se nacpaly a spokojeně šly spát.

Agilitní víkend mohl začít. Ráno jsme na klasiku vstaly a vyrazily směrem k místnímu sportovnímu areálu. Opět musím pochválit místo a organizaci, protože vše klapalo jak má. Tentokrát dorazilo trochu méně závodníků, takže prostoje nebyli tak dlouhé. Parkury tentokrát stavěli rozhodčí Lee Gibson (UK), Seppo Savikko (FI), Petr Dostál (CZ) a Slávka Podmolová (CZ). Mohu říct, že mi parkury přišly o trochu těžší, než byly v Děčíně a podle toho také vypadalo naše počínání. S Rozárkou jsme dostály svého slova, že se jedeme rekreovat a sbírat zkušenosti. No a po neúspěšném závodním dni jsme zakotvily v místní restauraci na pořádné jídlo a také na místní točené – přerovského Zubra! Konečně jsem byla ve svém živlu a večer jsme si všichni parádně užili. Samozřejmě jsme svědomití sportovci a tak jsme se brzy rozloučili a šli zpět do svých pokojů.

Stupně vítězů neposloužili jen umístěným :)

Stupně vítězů neposloužili jen umístěným 🙂

Neděle z organizačního hlediska probíhala na chlup stejně jako sobota, ale naše výkony se o dost zlepšily! Za sebe mohu říct, že se mi v neděli běhalo o moc lépe a i malá nervozita byla ta tam. Jak je zřejmě tradicí, podařil se nám až poslední běh závodního dne. Sice jsme se také diskly, ale běželo se mi parádně. Zato další členové naší výpravy byli velmi úspěšní! Domča s Kiwou sice doběhly jen jeden běh, ale na závody jely s tréninkovou pauzou. Byly to Kiwinky první kvalifikačky a vedla si jako profík! No a nejúspěšnější byla Lenka s Dorotkou, které sbíraly body, kde mohly.  Doběhly 3 čisté běhy ze 4 a v každém se umístily na třetím místě!

Druhé kvalifikační závody byly po organizační stránce opravdu super, počasí vyšlo a jsem pekelně spálená na zádech. Ty tři dny jsem si neskutečně užila a těším se na Dobříš!

– Kristýna

 

Autor fotografií: Tereza Maléřová

Facebook Zapni psa