O mně

S láskou ke psům jsem se už narodila

Ke svému štěstí a urputnosti jsem sdílela domácnost se psem už od svých pěti let, kdy jsme adoptovali roční fenku Lhasa apso –  Lassinu s níž jsem začala objevovat psí svět. Nejvíc mě však naučila Adina, fenka border kolie, která nečekaně během života ohluchla a která mě dodnes provází životem. Díky ní jsem se začala více zajímat o psí komunikaci a behaviorismus, pochopila jsem, co to opravdu znamená a jaké to je, když vám pes “rozumí”. I proto ve svých tréninkách dbám na nonverbální komunikaci. Je pro psa totiž mnohem přirozenější. S Adinou jsem se věnovala hlavně agility, a i když mě její handicap v tréninku limitoval, naučila mě toho strašně moc. Dodnes chodí na procházky zásadně bez vodítka, je z ní vitální sebevědomá jedenáctiletá psí dáma s přirozenou autoritou. 

Když jsem s Adinou došla na svůj první cvičák, hned první den jsem věděla, co bych ráda jednou v životě dělala. Práce se psy mě neuvěřitelně baví a naplňuje. Dokážu strávit hodiny času zkoumáním různých tréninkových metod a přístupů. Když jsem poznala svou nejlepší kamarádku Kikinu, která se do psů zabouchla stejně jako já, rozhodly jsme se v roce 2015 zřídit svůj vlastní cvičák, kde dodnes trénuji.

Kdyby vás zajímalo, jak to u nás vypadá dnes, tak Adina si užívá zaslouženého důchodu a já momentálně trénuji hlavně se svou skoro tříletou fenkou borderky Zacou, s níž pravě začínám závodit. 

Vášeň i práce

Psy jsem milovala odmalička. Tak moc, že jsem své vlastní rodiče doháněla k šílenství. Vášeň pro tyto čtyřnohá stvoření mě dosud neopustila, a tak veškerý volný čas trávím v přírodě, na tréninku se svými psy anebo na cvičáku zapni psa trénováním svých svěřenců.

Trénuji od roku 2015

Trenérské činnosti se věnuji od roku 2015, kdy jsme s kamarádkou založili svůj první cvičák. Už tehdy jsem věděla, že je to ono! Do trénování vkládám sama sebe, jsem tvrdá, jsem perfekcionistka, ale jsem také pozitivní a otevřená.

Vzdělávám se a závodím

Pravidelně se účastním různých závodů a absolvuji vzdělávací programy, abych byla schopná předávat ostatním plnohodnotné a věcné informace. Tou nejlepší školou jsou však pro mě moji klienti. S každým novým psem, novou výzvou a aplikovaným řešením přichází spousta cenných zkušeností.

Báry trénujem druhým rokem. Jsem věčný začátečník a dělám spoustu chyb. Přesto jsme udělaly s mojí borderkou obrovský kus práce. Díky Báře. Přes nekonečné chyby, které dělám a kazím to mé bordeřičce, je Bára trpělivá, až se občas divím. Pořád dokola trpělivě vysvětluje, ukazuje a ukazuje a zase vysvětluje. Dokud to neuděláme správně, tedy já. Díky tomuto přístupu jsme se posunuly o pořádný kus dopředu. A věřím tomu, že pod Bářiným vedením budeme určitě do budoucna za hvězdy.

Martina Hlaváčková

Tréninky probíhají v příjemném prostředí a přátelské atmosféře. Bára každému uzpůsobí trénink podle jeho schopností a požadavků a když něco nejde, tak se snaží s každým přijít na problém a co nejlépe ho vyřešit. Vyhoví jak ambiciozním týmům, co mají cíl závodit, tak týmům co to dělají čistě pro radost.

Kačka Kramlová

K Báře chodíme trénovat už dva roky. Za tu dobu se z citlivého a nejistého štěňátka stala nadšená agiliťačka a hlavně pohodový parťák do života. A i když občas agilitíme i jinde, tak se vždycky rády vracíme. Bára se totiž věnuje každému týmu individuálně, trpělivě vše vysvětlí i zodpoví, a navíc na tréninku vládne vždy pohodová atmosféra. Co může být lepší, než protáhnout sebe i psíka a u toho si vlastně odpočinout?

Kristýna Housarová

Tréninky s Bárou baví mě i mého psa. Věnuje se každému individuálně, dává skvělé tipy a rady jak začínajícím, tak závodícím týmům. Každý trénink se věnujeme pokaždé jiným zapeklitostem, které nás na závodech můžou potkat, nebo třeba děláme cviky na motivaci a soustředění.

Sarah Truijensová

U zapni psa s Bárou Opltovou jsem začala jen na zkoušku, abych zjistila jaké to bude a jestli mě to bude bavit. Hned po první hodině s Bárou jsem byla spokojená a věděla jsem že to je pro nás to pravé. Pořídila jsem si psa a začalo jsem chodit pravidelně. Bára nás neustále vede kupředu. Ať mám jakýkoliv problém zkusíme ho spolu vyřešit a věřte mi, že těch problémů bylo spousty. Stále se zlepšujeme. Kdykoliv má Bára volno a ví, že potřebujeme trénovat, hned píše jestli nechci na cvičák něco zase obrátit k dobru. Dělá pro nás první poslední jen aby jsme všichni byli spokojení , a tak to podle mého má taky být, ale ne každý trenér je jako Bára.

Tereza Kučírková

Odebírej čerstvé novinky ze Zapni psa

Jsi účastníkem ONLINE kurzu?

Přihlaš se do svého

© 2020 Zapni psa, All Rights reserved