Blog

 Na začátku července jsme vyrazili s partou lidí a našimi psy na chalupu do jižních Čech. Byla to taková aktivní dovolená a čtvrtek padl na Dachstein. Vstali jsme v pět ráno a v šest už jsme drandili směr Rakousko, měli jsme před sebou “sladkých” 197 km.

Aby nás pustili se psy na lanovku, museli jsme jim vzít košíky a postroje. Cena za lístek pro psa byla 100 Kč. Jízda nahoru byla dobrodrůžo, asi osm vyvolených pustili dokonce na střechu. Jelikož jsme nebyli zrovna ti šťastní, jeli jsme všichni uvnitř, navíc se psy by nás nahoru stejně nepustili. Pohled z okna stál rozhodně za to. Pokud máte slabší žaludek nebo se bojíte výšek, radši před jízdou nic moc nejezte, spolucestující ani vy byste z toho nemuseli mít zrovna pěkný zážitek.

Výhled z Dachsteinu je nádherný. Měli jsme krásné počasí a ta panoramata jsou nezapomenutelná. Jediný, kdo nebyl zrovna dvakrát nadšený byla moje fenka border kolie Adina. Jelikož celý týden byl pro ni celkem náročný a už není nejmladší, tak kromě toho, že se táhla jak smrad, skoro na všech fotografi zavírala oči. Přispělo k tomu však také to, že stejně jako já neměla sluneční brýle – sníh, letní sluníčko a hory, to fakt není dobrý. Navíc jsem neměla boty do sněhu. No ale fotky pěkný, takže aspoň k něčemu to bylo!

Část našeho osazenstva lezla na ferratu, aby se dostala až na samotnou špičku, kde se pak mohla pomazlit se slavným vrcholovým křížem. Ten si vygooglete, bohužel jsem neměla možnost ho vyfotit. My, méně zdatní a psy a obtěžkaní, jsme se poflakovali pod vrcholem. V plánu bylo udělat menší okruh a navštívit zdejší atrakce – ledový palác, schody do nikam a visutý most most. Ten balíček atrakcí stál navíc asi 10 euro, upřímně by mi vůbec nevadilo, kdybych tam nemusela. Psi tam nesměli, takže Kikina s nimi musela čekat před turnikety. Schody do nikam jsem si představovala trochu jinak, než pět schodů dolů a výklenek, ale fotka pěkná. Z mostu byl stejný výhled jako všude jinde na Dachsteinu, takže mě to také příliš nenadchlo. Jediné co jsem obdivovala byl ledový palác, v němž byly krásné ledové sochy, které musely dát opravdu hodně práce. Nejvíc se nám však líbilo lezení na kleiner Gjaidstein, nejdřív jsme si mysleli, že jsme vylezli do toho nejvyššího bodu, posléze jsme však z mapy vyzjistili, že höher Gjaidstein je vedle a že zas tak velký výkon jsme nepodali. Ale co už, pořád jsme vylezli ferratu bez jištění 🙂

Cestu dolu jsme měli zarezervovanou, ale vzhledem k tomu, že bylo hodně lidí, o čtvrt hoďky se nám to posunulo. Na střechu jsme se zase bohužel nedostali, ale i tak to byl fajn zážitek. Pak už jsme jen seběhli ten kousek k autu a vydali jsme se vstříc směr chalupa. Super celodenní výlet a se psy vůbec nebyl žádný problém, takže doporučujeme!

0 Komentářů
663 Views


Facebook Zapni psa