Jako každý rok i tenhle jsme se na nějaký čas přesunuly mimo civilizaci a utekly od zrychleného života v Praze. Adina má tuto část roku pravděpodobně nejradši, jelikož celé dny běhá mezi stany a hledá oběti, aby se mohla věnovat své milované aktivitě – aportování. Naše pocity se ale ohledně dovolené ve Štěkni každým rokem mění, všímáme si totiž více věcí.

 

  1. Psa může mít opravdu každý

Hned první večer se u jediného stánku s občerstvením v celé vesnici ukázal místní kluk, kterého už nějakou chvilku znám. V rukou svíral malou hnědobílou kuličku. Bylo to malé štěně bígla, opravdu hodně malé. Na otázku kolik mu je, se nám dostalo odpovědi šest týdnů a nadšeného dovětku, že už mají dva týdny. Sedl si vedle nás a začal ho krmit piškotama. Šok. Ach jo, jak jsou ti lidé hloupí…

  1. Jezdíme do opravdové díry

Jediný, kdo se těší z toho, že se každý rok vracíme do Štěkně, jsme my a naši psi. Každý, kdo má s touto vesnicí nějaké to dočinění a má IQ víc jak 90, už se odtamtud dávno odstěhoval a nebo to má v plánu.

  1. Letošní léto stojí za prd

Ano, letošní léto je docela tragédie. Možná si to neuvědomujete, protože jste celý den v práci nebo se ven vykopete nejdřív v poledne, ale když bydlíte v kempu pod stanem, tak to nějak nelze přehlédnout. Za celých 14 dní bylo celý den hezky jenom dvakrát.

  1. Stesk po starých časech je diagnóza

Když jedete do kempu, postavíte si stan. To je logické. A postavíte ho tak, aby to vůči ostatním, kteří přijedou, dávalo největší smysl.  Je přinejmenším úsměvné, jak nejstarší účastnící každoroční akce staví své stany pokaždé na stejném místě. Prostě tam musí stát, takhle, v tomhle úhlu a musí mít stejnou barvu. Cože? Na záchodě teďka doplňují toaleťák? A udělali sprchy? Hrůza, už to prostě není, co to bývalo!

  1. Příští rok radši psí camp

Jelikož nás nesmysluplné posedávání u stanů už moc nebere, rozhodly jsme se, že příští rok radši vytouženou dovolenou strávit s „psími“ lidmi. Plánujeme historicky první Zapnipsí Camp, kde nás žádná ze zmíněných myšlenek nebude trápit!

 

Foto: Freeimages