Po čtyřech měsících jsme opět vyrazily na závody. Tentokrát jsme se jely podívat do Chomutova, přesněji do Spořic, a to na „ Sam’s field First indoor Cup“. Byly to naše první větší závody, a tak jsme vůbec netušily, co od toho můžeme čekat.

Vyrazily jsme už v pátek odpoledne, ubytovaly se v chomutovské ubytovně a první večer si zpestřily skvělou véčou ve speciální restauraci, která měla z nám neznámého důvodu dva názvy. Nakonec, i když jsme se celou dobu neúspěšně pídily po restauraci Brasilleiro, jsme se na popud jedné paní ocitly v restauraci u Arény (což bylo mimochodem to samé), kde jsme se pořádně nadlábly.

12788238_10205287547457557_1033700097_n

Co se týče samotných závodů, konaly se v krásné vytápěné hale a běhalo se na umělé trávě. Při prezenci jsme dostaly uvítací balíček, kde se schovávaly granule a sušené maso pro psy. To nás velmi mile překvapilo a hodně rychle to zmizelo. Celkově byla akce po organizátorské stránce velmi dobře zvládnutá. Celé závody byly v odlehčeném, přesto soutěžním duchu a my si je moc užívaly. Parkury od Petra Rybáře a Reneho Blanka byly moc pěkné a běhavé a obzvlášť parkur Jumping 2 mi utkvěl v paměti. Jediné, k čemu jsme měly výhrady, byl rozpis běhů. Naše závodní dny začínali prezencí, poté následovaly zkoušky A3, agility, jumping, zkouška A1 a nakonec zkouška A2, kde jsme startovaly. Pro nás to tedy znamenalo být ready od začátku do konce, a to bylo velmi náročné. Zároveň musím dát za pravdu pořadatelům, že se nedá vyhovět každému. Navíc, Málkovští opravdu umí vybrat playlist k prohlídkám a vyhlašování! A ceny? O těch toho mnoho říci nemůžeme, jelikož jsme ani jedna nestály na stupních vítězů, přesto jsme však obdržely opravdu fajnovou cenu útěchy za disklou zkoušku, která se teď na našem záchodě krásně vyjímá – toaletní papír s pacičkami. Někomu se hodil už na závodech, v sobotu večer už na většině záchodů jaksi absentoval.

Pokud bychom to měly shrnout, tak se těším na další akce organizátorského týmu a do Spořic se příští rok zase vrátíme!