Kurz začíná 2.10. v 17 hod.

ITINERÁŘ KURZU
1) Teorie a shapování navzájem ve dvojicích, rozshapovávání psa
2) freeshaping (vysvětlení a zkusíte si něco jednoduchého vytvarovat)
3) zadání konkrétních cviků (budete selektovat nabízené chování, až z něho vytvoříte cvik)
4) targeting (vysvětlení targetingu, nácvik targetů pomocí tvarování)
5) kombinace targetingu a shapingu při učení nových cviků
6) vysvětlení luringu + cviky na přání nebo je možné si vybrat z nabízených možností
7) cviky na přání
Mezi cviky je možné zařadit úplně cokoliv, dokonce i nácvik jednotlivých překážek na agility nebo jednotlivých prvků. 

Jak se přihlásit a jak to proběhne

 Přihlásit se můžete v rozpisu lekcí. Vyhledejte si datum 29.10. a přihlaste se ze svého účtu v systému: https://zapnipsa.cz/rozpis-treninku/

Pokud máte zájem stát se pomocníky, napište mi osobní zprávu (SMS, instagram, email). Startovné a občerstvení pak budete mít zdarma.

A teď jak to proběhne:

Cvičák bude rozdělen na několik stanovišt. Na každém stanovišti bude rozhodčí (pomocník). Na jednom z nich bude navíc ještě figurant (taky pomocník). Vaším úkolem bude obejít jednotlivá stanoviště a splnit celkem 7 úkolů, za které dostanete body. Pokud se vám podaří nasbírat dostatečný počet bodů, složíte tak zkoušku a dostanete osvědčení.

Konkrétní úkoly:

Snažila jsem se konkrétní úkoly vymyslet tak, aby kopírovali běžné denní situace, ve kterých je třeba mít psa ovladatelného,

1) Ulička pokušení – Pejsek bude odložen na označeném místě. Psovod odejde na 20 kroků daleko. Během této doby budou nastraženy hračky a pamlsky. Na znamení rozhodčího psovod pejska přivolá k sobě.

2) Stolování – Stanoviště v podobě stolu a dvou židlí s malým občerstvením pro psovoda i pejska. Pes bude vyslán na označené místo a  psovod si sedne naproti rozhodčímu ke stolu. Po dobu jedné minuty se může občerstvit a vést krátkou konverzaci s rozhodčím. Na znamení rozhodčího shodí ze stolu psí dobrotu. Pes si ji však nesmí vzít a zůstavá v odložení. Po uběhnutí časového limitu je pes uvolněn. Na základě rozhodnutí psovoda může z ruky dostat mňamku, která byla odhozena na zem.

3) Odložení o samotě – Psovod pejska odloží na označeném místě za plentou, tak, že pes na psovoda neuvidí. Psovod se přesune na označené místo a počká na znamení rozhočího, který hlídá čas ( 1 min.) Po splnění se psovod pro psa vrátí, uvolní ho a opustí plochu. 

4) Odvolání od návnady – Pes bude vypuštěn na volno na ohraničeném stanovišti. Figurant se pokusí psa nalákat na návnadu zabalenou v síťce, takže pes se k ní ve skutečnosti nebude moci dostat, ale ucítí ji. Psovod musí na znamení rozhočího psa od návnady odvolat. 

5) Zastavení – Na stejném stanovišti je pes opětna volno. Z protější strany vjíždí do prostoru cyklista (figurant). Psovod opět na znamení rozhodčího psa zastaví v libovolné pozici. Pes v této pozici zůstává dokud cyklista neprojede, následně pes dostává povel volno a psovod se psem opustí stanoviště.

6) Odvolání a míjení psa u nohy – Opět stejné stanoviště. Z protějších stran vstupují proti sobě figurant se psem a psovod se psem. Na znamení rozhodčího si psa oba přivolají a přiřadí k noze. Následně kolem sebe projdou a opustí oba plochu.

7) Veterinární ošetření – Stanoviště s čtvercovým stolem, na nějž se pes nechá v klidu vysadit a na signál si lehne na bok. Rozhodčí pejskovi sáhne na bříško a všechny čtyři pacičky. 

Následně pes provede nose touch do ruky psovoda a se souhlasem si opět nechá sáhnout na všechny packy, ocas, zuby i uši. Na znamení psovod psa uvolní, sundá ze stolu a opustí stanoviště.

Hodnocen bude celkový dojem, nadšení psa při práci a samozřejmě správnost provedení.