O mně

Kdo jsem a jak trénuji

Jmenuju se Barbora Opltová a trénování psů je na půl mým koníčkem a na půl prací. Mým cílem je, aby se klienti ode mě nejen něco dozvěděli, ale aby si tréninky i užívali. Lekcí nemám vypsaných mnoho, dávám přednost kvalitě před kvantitou. Se psem jsem vyrůstala už od svých 5ti let, jednalo se o fenku společenského plemene Lhasa apso, nicméně nejvíc jsem se naučila od svých dvou fenek border kolie a i to se odráží na mé práci se psy.

Dělám agility a baví mě práce s pracovními psy. Do tréninku s oblibou zařazuji kritéria pro zvládání frustrace, maximální koncentraci a drive. Na své si tedy u mě přijdou hlavně klienti, kteří chtějí nejen psího parťáka na procházky, ale kteří chtějí se svým psem tvořit skvělý agilitní tým a zapadnout do naší zapni psí party.

Kdo mě inspiruje?

Jak už jsem říkala, baví mě hlavně agility, práce s pracovními psy a zkoumání limitů spolupráce psa a člověka. Inspirativních lidí v trenérském světe je celá řada, pokud bych si měla ale vybrat jenom tři, byli by to tito:

Pat Stuart – australský psí trenér a certifikovaný instruktor systému NEPOPO, který se zaměřuje na obranné sporty.

Omar von Müller – Omar se živí trénováním psů pro film a reklamu. Žije v Los Angels a výkony jeho psů jsou neuvěřitelné. Už jste viděli psa jezdit na koloběžce?

Tereza Králová – mistryně světa v agility v roce 2017. Terka je precizní a zkušená závodnice, která na každých závodech nechá dav oněmět údivem. Její časy jsou bezkonkurenční. 

Vzdělávání

 od roku 2009 až do současnosti – Pravidelné tréninky a intenzivky agility se skvělými českými trenéry: Kristina Půdová, Jitka Maroušková, Aneta Obrusníková, Bára Škarnitzlová, Sabina Šťastná, Bára Lerlová, Markéta Adam, Eliška Dolníčková a další.

2017 Online tréninkový program agility finské skupiny Oneminddogs – finové byli svého času špičkou v agility. Jejich metodika je zaměřená hlavně na precizní handling.  

2018 Learning Theory Applied s Jane Crary – teorie i praxe týkající se pozitivního tréninku u psů. Tenhle kurz vnímám jako cenný, protože mi ucelil a pospojoval mnoho informací.

2019 Understanding Canine Behavior s Barbarou Handelman – kurz zaměřený na chování a komunikaci psů. Toto téma je podle mě hodně široké a navíc každý pes je jiný. Určitě mám v plánu se vzdělávat dále.

2019 Pet First Aid and CPR s Barbarou Handelman – Jedná se o první pomoc pro psy. Kurz byl užitečný, co se týče informací, nicméně doufám, že ho nikdy nebudu potřebovat.

2020 Beseda: Jak na spolehlivé přivolání s Martinem Lacem – Beseda pro mě byla co se týče informací hodně přínosná především v ohledu na důležitost motivace při nácviku.

2020 Seminář Cukr a bič s Martinem Lacem – Martin je certifikovaným příznivcem systému NePoPo. Zajímalo mě na čem je systém založen a jak funguje. Se spoustou myšlenek systému se ztotožňuji, nicméně si myslím, že je vhodný pro velmi zkušené psovody, protože při jeho nepochopení hrozí velké škody.

2020 Strach agrese a problémové chování u psů v praxi i teorii s Františkem Šustou – František Šusta se prezentuje především jako trenér zvířat. Skvěle se orientuje v teorii i praxi tréninku a jeho poznatky jsou obohacující.

2021 Oneminddogs Puppy training programme – Do tohoto programu jsem se přidala především proto, abych zjistila, zda se tam nedozvím nějaké nové tipy na učení. Líbí se mi především to s jakou jednoduchostí dokáže tréninkový program předat lidem relevantní informace. 

Jsi účastníkem ONLINE kurzu?

Přihlaš se do svého

© 2020 Zapni psa, All Rights reserved